29 Kasım 2018

Hava Trafik Kontrolörlerine Dron Eğitimi Verildi

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Sivil Havacılık Dairesi Hava Trafik Biriminin eğitimlerine Aralık ve Ocak aylarında devam edilecek.

30 Eylül 2018

Savunma Sanayi Başkanlığına TSK emrine verdiğimiz, Yerli Malı Multikopterlerimiz SAS Komandoları tarafından etkin olarak kullanılmaktadır.

Sualtı Savunma (SAS) komandoları, "sabır, akıl ve sorumluluk" anlayışıyla yerine getirdikleri görevleri için zorlu eğitimlerini aralıksız sürdürüyor. 

28 Eylül 2018

90 Adet Multikopterimizi Teslim ettik

Askeriye 'ye 90 adet Multikopter teslimimizi gerçekleştirdik.

03 Mayıs 2018

16. Türkiye Harita Bilimsel Ve Teknik Kurultayı

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası tarafından iki yılda bir düzenlenmekte olan Türkiye Harita ve Teknik Kurultayı’nın 16.sı bu yıl 3-6 Mayıs tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezinde olacaktır.

23 Mayıs 2017

Geo Business 2017 Fuar

23 – 24 Mayıs 2017 tarihlerinde Londra’da bulunan Business Design Center ‘ de gerçekleştirilen Geo Business 2017 Fuarı’nda Türkiye temsiliciliklerini yapmış olduğumuz GeoSLAM ve Spectra Precision firmalarının ürünleri tanıtıldı.

22 Mayıs 2017

GeoSLAM Distributor Forum 2017

Türkiye Temsilcisi olduğumuz mobil lazer tarayıcı üreticisi GeoSLAM firmasının, her yıl farklı ülkelerden gelen satış temsilcileriyle gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısı 22 Mayıs 2017 tarihinde Londra’da “GeoSLAM Distributor Forum 2017” adı altında düzenlendi.

30 Kasım 00-1

Devrim Niteliğindeki Yeni SLAM Teknolojisi

Devrim Niteliğindeki Yeni SLAM teknolojisini kullanan Zeb Revo Lazer Tarayıcısının Geomatics Group olarak Türkiye Tek Yetkili Temsilcisi olduk.

30 Kasım 00-1

Sakarya'da belediye kaçak yapılarla drone'la mücadelede edecek

Adapazarı Belediyesi, kaçak yapılaşmanın önüne geçmek amacıyla insansız hava aracı Drone'lardan satın aldı. Kaçak yapılaşma denetimini artık bu drone'larla havadan yapacak olan belediye, personelini de Atatürk Stadı'nda uygulamalı olarak eğitti.

30 Kasım 00-1

Basın'da Teknomer / Yerli Multikopter / Yerli Drone Üretimi

Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Teknopark A.Ş. içerisinde kurulan Teknomer Harita Mekatronik Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti., KOSGEB’in Ar-Ge desteği ile Octocopter adı verilen çok amaçlı kullanım alanlarına sahip İnsansız Hava Arıcı üretimini tamamladı.

30 Kasım 00-1

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Oğuz Gündoğdu Deprem Parkı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi desteği ile tamamlanan, Geomatics Group’ un da proje paydaşı olduğu Deprem Öncü İşaretleri İzleme istasyonu yanında Proje Danışmanlarından Oğuz Gündoğdu hocamızın adına Deprem bilincini artırmak için park yapılmaktadır.