1996 yılında kurulmuş ve faaliyet süresince GPS/GNSS uydu teknolojileri, Sabit İstasyon, CBS Ürünleri,  Nivo ve Total Station ölçü aletleri, yersel ve mobil lazer tarayıcılar, mobil araç üzeri CBS veri toplama cihazları,  insansız hava araçları, Satış ve Servis Hizmetleri ile mühendislik projeleri, coğrafi bilgi sistemi çalışmaları gerçekleştirmektedir. 2014 yılından beri de insansız hava aracı platformları ARGE, üretim ve satış hizmetleri vermektedir. Genel Müdürlük binamız Ankara’ da olup, İstanbul, İzmir, Samsun ve Diyarbakır’da Bölge Müdürlüklerimiz ve 50 kişiye yakın tecrübeli kadromuz ile değerli müşterilerimize en son teknolojiyi makul ücretlerle sunmakta ve yeri geldiğinde en yeni projeleri uygun donanımlar ile yapmaktayız. Özellikle araç üzeri mobil CBS veri toplama, El tipi Lazer tarayıcı, Multikopter tipi İHA, Robotik Total Station gibi pahalı olan bazı teknoloji ürünleri Türkiye’ de birkaç adet olup, ekibimizde mevcut olup bunlar ile birlikte projeler yapabiliriz.
 
Firmamız sadece teknik cihazlar tedarik etmeyip ayrıca; tecrübelerini müşterilerine aktarmakta, gerektiğinde danışmanlık yapmakta ve projeye uygun yazılım / donanım çözümleri sunmaktadır. Örneğin Türkiye’de geliştirdiğimiz yerli Mobil Arazi Veri Toplama yazılımımız ile CBS veri toplama ve DGPS/GNSS entegrasyonunda ilkleri gerçekleştirdik ve Türkiye’deki CBS arazi veri toplamaların çoğunluğunda Kurum ve Firmaların tercihi olduk. Büyük veri toplama projelerinde son 4 yıldır yazılımımız ve donanımlarımız kendini ispatlamıştır.  Ayrıca günümüzün yeni iş fırsatları olan 3 boyutlu modelleme, nokta bulutu ile kat planı çıkartma, havadan haritalama ve fotogrametri konularında mevcut teknoloji parkı ile mühendislik hizmetleri vermekte, sistem kurmak isteyenlere uygun donanım ve yazılım önermektedir.
 
Firmamız, Harita, İnşaat ve diğer arazi tabanlı mühendislik sektörlerinde kullanılan ileri teknoloji teknik cihazlardan Trimble’ ın (Amerika) Spectra Precision, Nikon Total Station ve Nivo,  Ashtech, Seco markaları ile Mitac’ın (Taiwan) Magellan ve Mio marka El Tipi GPS, Tablet ve endüstriyel dayanıklı cep telefonu ürünlerinin Türkiye Tek Yetkili Temsilcisidir. Temsilcisi olduğumuz ve ürettiğimiz geniş ürün yelpazesi ile  farklı sektörlere hizmet vermekteyiz. Harita, inşaat, maden, jeoloji, orman, tarım, denizcilik, arkeoloji, enerji sektörleri ile Kamu Kurumları ve Güvenlik Güçleri çalıştığımız başlıca sektörlerdir.
 
Geomatics Group, Devlet destekli Çok Amaçlı Multikopter İnsansız Hava Aracı projesi için Üniversite/Sanayi işbirliği çerçevesinde deneyimli ARGE ekibi ve akademisyenler ile birlikte üretime dönüşen başarılı çalışmalar yapmıştır. Böylece Yerli Malı İnsansız Hava Aracı üretim, satış ve proje hizmetleri gerçekleştirmekteyiz. 2017 yılında Savunma Sanayi Başkanlığının testlerinden başarı ile geçip TSK emrine verilmek üzere 90 adet Döner Kanat İHA siparişlerini teslim etmiş ve bakım onarımlarını yapmaktadır. Bu anlamda firmamız elinden geldiğince yerli yazılım, yerli üretim için gayret içerisindedir. Bu çabalarımız sayesinde diğer emsal firmalardan farklı olduğumuzu her zaman göstermekteyiz.
 
Geomatics Group, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden almış olduğu yetki belgesi ile İHA-0 ve İHA-1 kategorisinde İNSANSIZ HAVA ARACI Eğitim kuruluşları arasında yerini almıştır. İHA Kullanıcısı pilotlara sertifikalı Pilotaj eğitimini, isteyene pratik uçuş eğitimi ve haritacılıktaki uygulamaları konusunda GEOMATİCS Group /ANKARA Çayyolu’ndaki genel merkezimizde ve talebe göre farklı şehirlerde sunmaktayız.
 
İnsansız hava araçlarını kontrol etmek, harita üzerinde hareketlerini ve bilgilerini izlemek, obje takip, hareket tespit, hedef / obje koordinat belirleme, yüz tarama, merkeze İHA’ dan güvenli görüntü aktarım ve kayıt yazılımı gibi amaçlarda yazılımlar geliştirilmiştir. Belediyecilik ve haritacılık anlamında da Kent Bilgi Sistemi, Mezarlık bilgi sistemi, Takbis tapu bilgilerinin sorgulanması yazılımı, Dijital arşiv otomasyonu yazılımı, 5651 sayılı kanuna göre bilgi işlem Log tutma yazılımı, Beyaz / Mavi Masa yazılımı, Mobil Arazi Veri Toplama yazılımı,  EBYS yazılımı, Sulama birlikleri otomasyon gibi yazılım çözümlerine sahibiz.

 

KALİTE YÖNETİM SİSTEM POLİTİKAMIZ››  ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem şartlarına uymak ve etkinliğini sürekli arttırmak,

››  Ulusal ve uluslararası kanun ve standartlara uymak,

››  Toplam kalite yönetimini esas almak,

››  Kurumsal nitelik kazanmak,

››  Teknolojiyi sürekli takip etmek,

››  Kaliteli hizmet ve üretim,

››  Özgün hizmet ve üretim,

››  Proses risklerinin belirlenmesi ve önlemlerin alınması,

››  Tüm personelin katılımı ve desteğini sağlamak ve motivasyonunu arttırmak,

››  Kaynakların iyileştirilmesi çerçevesinde eğitim ve teçhizatın sürekli bakımını sağlamak,

››  Müşteri memnuniyeti,

››  Ayrıcalıklı ve güvenilir firma imajı,

››  Zamanı ve malzemeyi ekonomik kullanmak,

››  Çalışanların mutluluğu ve sosyal dayanışma,

››  İlkeli ve prensipli bir yönetim.