Harita, inşaat ve diğer mühendislik sektörlerinde kullanılan ileri teknoloji teknik cihazlardan Trimble’ ın (Amerika) Spectra Precision, Ashtech ve Seco markaları ile Mitac’ ın (Taiwan) Magellan ve Mio marka ürünleri için Türkiye tek yetkili temsilcisiyiz. Ayrıca Üniversite işbirliğinde Yerli Malı İnsansız Hava Aracı üretmekteyiz.

 

Spectra Geospatial

Spectra Geospatial Teknik Cihazlar


ASHTECH 1987 yılında kurulan Dünyadaki ilk iki GPS/GNSS üreticisinden biridir. 200 den fazla patenti olan, Argesi ve Dünya çapında organizasyonu olan bir firmadır. Ashtech, Thales Navigation, Magellan Professional ve Spectra Precision markası ile 1987 yılından beri kesintisiz olarak çalışmalarına devam etmektedir.
 

Trimble firması kendi markası olan Spectra Geospatial ile Ashtech’ i birleştirmek için 19.04.2011 tarihinde anlaşmaya vardı. Böylece Spectra Geospatial, Trimble markalarının arasında komple ölçme çözümlerine sahip güçlü diğer bir marka haline gelmiştir. Ashtech’ in profesyonel GNSS tecrübesi ile Spectra Precision’ nın teknik cihazlar geçmişi ve Dünya'da yaygınlığı aynı marka altında toplanmış oldu. Dolayısı ile Geomatics Group 19 yıldır uzman olduğu GNSS sistemlerine ilave olarak ölçme sektörüne hitap eden tüm diğer teknik cihazları da Spectra Geospatial markası ile temsil eder hale gelmiştir.
 

GNSS : SP80 - SP60 - Epoch50 – ProMark800 – ProMark700 – ProMark 220 (ProMark500 eski model),
Total Station : Focus 35 Robotik Total Station – Focus 8 – Focus 6 ve Nikon NPL / DTM / C / M serisi,
DGPS / CBS : Mobile Mapper 120, Mobile Mapper 300
 

Boru - Tünel, Eğim ve Tesviye Lazerleri ile İç Mekan Nokta ve Çizgi lazerleri : Makine Kontrol lazerleri;
Nivo: Otomatik ve Digital Nivo, Lazer Metre (Mesafe Ölçer),
 

Aksesuar : Jalon, Alet ve Jalon Sehpası, Mira, Prizma, Prizma tutucusu, Çelik şerit metre, …

SECO Orijinal Ekipman ve Aksesuarları

SECO, haritacılar ve ölçmeciler için dünyanın lider ekipman ve aksesuar üreticilerinden biridir. Temeli 1940’ larda atılan, 1977 yılında şu an ki halini alan ve 2008 yılında Trimble Navigation tarafından bünyesine katılan Amerikan üretici firmadır. Rekabetçi pazarda SECO kalitesi ve yenilikçiliği ile ün kazanmıştır. Her marka için aksesuarı bulunan SECO’ nun Türkiye Tek Yetkili temsilcisiyiz.